(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Megane 2009 5D (Nr 6802328)

Waga Sztuk
Renault Megane 2009 5D
Długość
430 cm
ok. 1450 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1450 kg
Dystans 910 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Nottinghamshire, Nottingham

Od 5 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Grand-Est, Mattaincourt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.