(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault megane ii 2.0dci (Nr 5860168)

Marka i model:

Renault megane ii 2.0dci

Waga w kg (łączna):

1385

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1123.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Reusel-De Mierden

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Chorzów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.