(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Megane III Grandtour (Nr 2461304)

Renault Megane III Grandtour

Marka i model:

Renault Megane III GrandTour

Waga w kg (łączna):

1385

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1465.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Dentergem

Od 11 mar 2018 do 15 mar 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Szewna

Od 13 mar 2018 do 23 mar 2018


Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.