Renault Megane x 11 (Nr 6676806)

Waga Sztuk:
Renault Megane 1 Gen. [restyling] (1999 - 2003) Kombi
Długość
443 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1240 kg
11
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 13640 kg
Dystans: 370 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Zgorzelec

Od 12 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Pabianice

Od 12 paź 2020 do 18 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.