Renault premium (Nr 6241467)

Marka i model:

Renault premium

Waga w kg (łączna):

18000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4017.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 30 cze 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

Od 1 sie 2020 do 30 sie 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.