(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

renault R5 (Nr 4647937)

Marka i model:

Renault r5

Waga w kg (łączna):

900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 348.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

2 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

2 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.