(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 18:41

renault scenic

(Nr 2160402)
renault scenic

Marka i model:

renault scenic

Waga w kg (łączna):

1450.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 730.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wilhelmshaven, 26382, Niemcy

Od 17 lis 2017 do 18 lis 2017

Adres i termin dostawy

Mosina, 62-050, Polska

Od 18 lis 2017 do 20 lis 2017