(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Scenic (Nr 2841412)

Renault Scenic

Marka i model:

Renault Scenic

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 627.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Hemau

Od 15 cze 2018 do 20 cze 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.