(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Scenic (Nr 5036394)

Marka i model:

Renault Scenic

Waga w kg (łączna):

1300.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1640.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Hauts-De-France, Amiens

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Łosice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.