(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Scenic (Nr 5439690)

Renault Scenic

Marka i model:

Renault Scenic, 2012

Waga w kg (łączna):

1395

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1816.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Łomianki

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Proveysieux

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.