(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Scenic (Nr 7622275)

Renault Scenic
Waga
Sztuk
Renault Scenic 2 Gen. [restyling] (2006 - 2010) Minivan 5-Drzwiowy
Długość
425 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1390 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1390 kg
Dystans
1301 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Nettetal

Od 6 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 6 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.