(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 09:40

RENAULT SCENIC 1

(Nr 2337784)
RENAULT SCENIC 1

Marka i model:

RENAULT SCENIC

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 1276.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Willebroek, 2830, Belgia

6 mar 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny