(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault supercinco (Nr 6493176)

Renault supercinco

Marka i model:

Renault supercinco

Waga w kg (łączna):

800

Budżet zlecenia [€]:

350

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1144.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Tomiño

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.