(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

RENAULT Talisman (Nr 3386269)

Marka i model:

RENAULT Talisman

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

3200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2744.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madrid

29 paź 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Kozy

7 lis 2018


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.