(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Traffic (Nr 5409578)

Renault Traffic

Marka i model:

Renault Traffic

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1694.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Møre Og Romsdal, Fosnavåg

Od 12 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.