(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Traffic L2H1 - delikatnie uszkodzony przód, nie odpala (Nr 4451649)

Marka i model:

Renault Traffic L2H1

Waga w kg (łączna):

1890.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1026.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Linz Am Rhein

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.