(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 21:44

Renault Trafic

(Nr 2418860)
Renault Trafic

Marka i model:

Renault Trafic

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1249.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Duisburg, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Termin elastyczny