(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Trafic (Nr 6146049)

Renault Trafic

Marka i model:

Renault Trafic

Waga w kg (łączna):

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1671.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Hauts-De-France, Saint-Quentin

Od 26 maj 2020 do 29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Pysznica

Od 30 maj 2020 do 25 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.