(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Trafic (Nr 6582025)

Renault Trafic
Waga
Sztuk
Renault Trafic 2 Gen. [restyling] (2006 - 2015) Minivan
Długość
518 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
195 cm
ok.
1998 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1998 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Chile, I Región De Tarapacá, Iquique

Od 4 sty 2021 do 1 lut 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.