Renault trafic (Nr 7517314)

Renault trafic
Waga
Sztuk
Renault trafic
Długość
500 cm
Szerokość
28 cm
Wysokość
197 cm
1800 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1800 kg
Dystans
888 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, Algeciras

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.