(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault Trafic (Nr 7587302)

Renault Trafic
Waga
Sztuk
Renault Trafic 3 Gen. (2014 - 2020) Minivan
Długość
478 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
195 cm
ok.
1924 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1924 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Azory, Debattar Bapupara Pt-I, Goalpara, Assam, India

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.