(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault trafic III (Nr 4528177)

Renault trafic III

Marka i model:

Renault trafic

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2011.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Cerizay

Od 31 lip 2019 do 14 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Łososina Dolna

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.