Renault Trafic x 2 (Nr 6677357)

Renault Trafic x 2
Waga Sztuk:
Renault Trafic 2 Gen. [restyling] (2006 - 2015) Minivan
Długość
518 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
195 cm
ok. 1998 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 3996 kg
Dystans 1771 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Korsyka, Guargualé

Od 17 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.