Renault Twingo (Nr 6398885)

Renault Twingo
Waga Sztuk:
Renault Twingo 3 Gen. (2014 - 2020) Hatchback 5-Doors
Długość
359 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
155 cm
ok. 1068 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1068 kg
Dystans: 1772 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Aix-En-Provence

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Hellerup

Od 1 wrz 2020 do 15 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.