Renault Twingo (Nr 7618646)

Renault Twingo
Waga
Sztuk
Renault Twingo 3 Gen. (2014 - 2020) Hatchback 5-Türig
Długość
359 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
155 cm
ok.
1003 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1003 kg
Dystans
775 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Bietigheim-Bissingen

30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Primorsko-Goranska Županija, Opatija

Od 18 lip 2021 do 25 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.