(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-26 21:00

Renault Vel satis

(Nr 2242689)
Renault Vel satis

Marka i model:

Renault Vel Satis

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1511.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Gap, 05000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, Polska

Termin elastyczny