(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Renault zoe (Nr 4706332)

Renault zoe

Marka i model:

Renault zoe

Waga w kg (łączna):

1555.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1857.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 29 lip 2019 do 31 lip 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 29 lip 2019 do 18 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.