(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renault Zoe (Nr 5860938)

Marka i model:

Renault Zoe

Waga w kg (łączna):

1415

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1125.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Dania Południowa, Fredericia

Od 20 lut 2020 do 24 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Legionowo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.