(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

RenaultMaster (Nr 5090990)

RenaultMaster

Marka i model:

renualt master

Waga w kg (łączna):

1954

Liczba sztuk:

1

Dystans: 406.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Długopole Dolne

16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Dąbrowa Tarnowska

19 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.