(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Renaut Megane Coupe (Nr 5377910)

Renaut Megane Coupe

Marka i model:

Renaut Megane

Waga w kg (łączna):

650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1057.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.