Rennrad x 5 (Nr 7557886)

Rennrad x 5
Waga
Sztuk
Rennrad
10 kg
5
Łączna waga:
50 kg
Dystans
846 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Münster

Od 30 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowy jednoślad należy zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania , ewentualnie kupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle warto poodkręcać i usunąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach czy też osłonić wycinkami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle warto zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie surowców ochraniających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.