Renoult megane (Nr 5605639)

Renoult megane

Marka i model:

Megane

Waga w kg (łączna):

900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1950.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

29 lut 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.