(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-28 01:58

Renulat auto osobowe uszkodzony silnik

(Nr 2244738)

Marka i model:

Renault vel satis

Waga w kg (łączna):

1900.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Dystans: 347.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny