rex rs 500 (Nr 7604041)

rex rs 500
Waga
Sztuk
rex rs 500
Długość
164 cm
85 kg
1
Łączna waga:
85 kg
Dystans
1284 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

27 lip 2021

Adres i termin dostawy

Słowenia, Ljubljana, Medvode

17 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.