(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

RIB BOAT (Nr 4734492)

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.0

Waga w kg (łączna):

1670

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2049.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Poole, Poole

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Augustów

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Przewóz łodzi motorowych

Koszt transportu łodzi motorowej uzależniony jest przede wszystkim od wymiaru i wagi łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Koszt przewozu niedużej łodzi z silnikiem to 1,20 zł/km. Natomiast koszt transportu dużej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 zł/km. Cena przewozu małych, nieciężkich łodzi wędkarskich zaczyna się już od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego wynosi około 0,80 złotych za kilometr.

Na przykład, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na trasie Olsztyn – Jasło (552 km) kosztował 649 zł, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o ciężarze 350 kg na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) kosztował 550 złotych, zatem 2,30 złotych za kilometr.

Przy przewozie jachtu o wadze aż 700 kilogramów na trasie Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Przed wyceną transportu łodzi wypadałoby sprawdzić, czy wymiary podane przez wytwórcę łodzi to faktyczne wymiary łodzi. Długość liczymy od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wskazuje punt, w jakim łódź motorowa jest najszersza.

Formalności

Przy transporcie łodzi radzi się wybór mało uczęszczanych tras i unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu drogowego. Masa łodzi i lawety nie powinna przekraczać 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas firmę transportową obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź będzie transportowana drogą morską, konieczne jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Należy poinformować firmę transportową, czy łajba jest ubezpieczona, a także czy dostępne są w niej środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.