(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Rieju 80cc Leichtkraftrad (Nr 5256486)

Marka i model:

Rieju MR80

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1842.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Torremocha De Jiloca

13 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Diespeck

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.