Rieju Century (Nr 6493119)

Rieju Century

Marka i model:

Rieju Century

Waga w kg (łączna):

135

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 978.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 23 lis 2020 do 24 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 26 lis 2020 do 27 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.