(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-28 11:22

rieju mr

(Nr 2120097)
rieju mr

Marka i model:

Rieju Mr80

Waga w kg (łączna):

67.00

Dystans: 534.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Algeciras, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ceutí, 30562, Hiszpania

Termin elastyczny