(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-28 11:34

rieju mr80

(Nr 2120127)

Marka i model:

rieju (ciclom de cros)

Waga w kg (łączna):

69.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 534.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Algeciras, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ceutí, 30562, Hiszpania

Termin elastyczny