(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Rieju MRX50 (Nr 5946222)

Marka i model:

Motorower Rieju MRX50

Waga w kg (łączna):

95

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 514.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Miastko

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Suwałki

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.