Rieju Tango 250 (Nr 6732805)

Rieju Tango 250
Waga
Sztuk
Rieju Tango 250
Długość
199 cm
114 kg
1
Łączna waga:
114 kg
Dystans
747 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Cáceres

Od 1 sie 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Jaca

Od 9 sie 2021 do 15 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.