(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-07-23 19:46

Road Bike

(Nr 3002700)
Road Bike

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 1472.00 km

Transport rowerów

    Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

    W sytuacji, jak przewozimy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania , ewentualnie zakupić stosowny karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle trzeba zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo osłonić wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

    Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów ochraniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.

Adres i termin nadania

London Colney, Wielka Brytania

Od 24 lip 2018 do 31 lip 2018

Adres i termin dostawy

Wien, Austria

Termin elastyczny