Road Bike (Nr 7671925)

Road Bike
Waga
Sztuk
Road Bike
8 kg
1
Łączna waga:
8 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Merseyside, Liverpool

Od 12 lip 2021 do 14 lip 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Alberta, Calgary

Od 17 lip 2021 do 20 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też zakupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.