Road bike x 1, Mountain bike x 1 (Nr 7612557)

Waga
Sztuk
Road bike
12 kg
1
Mountain bike
16 kg
1
Łączna waga:
28 kg
Dystans
471 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Ontario, Ottawa

Od 1 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Mississauga

Od 30 kwi 2021 do 28 maj 2021


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła albo zakupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu należy zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców zabezpieczających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.