(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

road bike x 2 (Nr 7598063)

road bike x 2
Waga
Sztuk
road bike
3 kg
2
Łączna waga:
6 kg
Dystans
3406 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Ontario, Toronto

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Alberta, Calgary

30 kwi 2021


Transport rowerów

Transport rowerów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu lub kupić właściwy karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się zdemontować i ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się osadzić w osobnych, małych kartonach albo osłonić kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów osłaniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.