Roadking harley (Nr 5630151)

Roadking harley

Marka i model:

Harley roadking

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2150.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Teksas, Laredo

Od 13 lip 2020 do 1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Dakota Południowa, Rapid City

Od 11 sie 2020 do 12 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.