(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 02:48

roller

(Nr 2996124)
roller

Marka i model:

Niu N1S

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1628.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Frankfurt, Niemcy

Od 1 sie 2018 do 8 sie 2018

Adres i termin dostawy

Andratx, 07150, Hiszpania

Termin elastyczny