(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 13:15

Roller

(Nr 3005956)

Marka i model:

Kreidler Galactica 3.0 LC

Waga w kg (łączna):

97.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 4.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Soltauer Straße 29, Bielefeld, 33719, Niemcy

Od 3 sie 2018 do 6 sie 2018

Adres i termin dostawy

Bielitzer Straße 45, Bielefeld, 33699, Niemcy

Od 5 sie 2018 do 6 sie 2018