(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Roller (Nr 4935882)

Roller

Marka i model:

Explorer Irone 50

Waga w kg (łączna):

90.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 215.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Moguncja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Haßfurt

Od 30 sie 2019 do 12 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.