Roller 300ccm (Nr 5713586)

Roller 300ccm

Marka i model:

Malaguti Madison 300

Waga w kg (łączna):

174.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 431.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Willebadessen

28 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

29 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.